ммм - македонска музичка мрежа

Концертна промоција на The 3 of Us

Концертна промоција на The 3 of Us

Culture Development оваа сабота концертно ќе го промовира своето деби издание The 3 of Us

Повеќе...

Подарок за сите љубители, бесплатен концерт!

Подарок за сите љубители, бесплатен концерт!

Како што веќе најавивме, на 17 септември ќе настапи канадскиот кант Dirty Beaches

Повеќе...

Повелете на Last Days of Summer - Festival!

Повелете на Last Days of Summer - Festival!

Поминете ги последните денови од летото во Струга. Овој викенд ќе се одржи 3 дневен фестивал

Повеќе...

103 Pussy Riot!

103 Pussy Riot!

Слободен концерт за поддршка на руската панк група Пуси Рајот

Повеќе...

Калиопи и Карамазов со концерт во Херцег Нови

Калиопи и Карамазов со концерт во Херцег Нови

Калиопи, заедно со Един Карамазов продолжува со изведба на својот концертен проект Oblivion

Повеќе...

Во Делчево, под ѕвездите...

Во Делчево, под ѕвездите...

Во чест на јубилејот 100 години од прогласувањето на градска управа на тогашното Царево село, денес Делчево

Повеќе...

Концерт на Dirty Beaches во МКЦ

Концерт на Dirty Beaches во МКЦ

На 17. септември во рамките на европската турнеја во МКЦ ќе настапи мистиочниот Dirty Beaches

Повеќе...

И Пи Ем на затварањето на Пиволенд

И Пи Ем на затварањето на Пиволенд

Затворањето на овогодишниот Пиволенд во Скопје ќе биде обележано со настапи на:

Повеќе...

Голем концерт на Гаро, браќата Тавитјан и балканските ѕвезди на арената Филип Втори

Голем концерт на Гаро, браќата Тавитјан и балканските ѕвезди на арената Филип Втори

По повод прославата на ден на независноста на РМ

Повеќе...

Балканските земји симболично обединети на концерт

Балканските земји симболично обединети на концерт

По повод 100 годишнината од завршетокот на Балканските војни Турската Национална Радио Телевизија приредува голем музички спектакл Балкан фест

Повеќе...

Успешно второто издание на фестивалот Амнезија

Успешно второто издание на фестивалот Амнезија - Суперхикс

Во очи на големиот христијански празник Богородица се случи второто издание на Amnezia open air фестивалот

Повеќе...

Ново Лисиче славеше со добра музика

Ново Лисиче славеше со добра музика

Традицијата продолжува. Ново Лисиче со присуство на 10.000-на публика во чест на големиот христијански празник Богородица

Повеќе...

Стартува Пиволенд!

Стартува Пиволенд!

Во среда, 29-ти август, стартува петтото издание на Гурманскиот викенд со пиво „Пиволенд 2012“

Повеќе...

Баклава пред македонската публика

Баклава пред македонската публика

Нашиот етно-состав Баклава, по успехот на концертите во Шпанија, деновиве е на македонска турнеја...

Повеќе...

Дејвид Моралес и Широк Сокак во бело на затворањето на Бит фест 2012

Дејвид Моралес и Широк Сокак во бело на затворањето на Бит фест 2012

Најдолгото и најсодржајно културно лето Бит фест 2012 завршува во понеделник 27.8.2012 година со манифестацијата која станува традиција Широк Сокак во бело

Повеќе...