ммм - македонска музичка мрежа

Вистинска доза Хладно Пиво

Вистинска доза Хладно Пиво

Конечно, Скопје утре ќе го дочека првиот самостоен концерт на Хладно Пиво – најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката

Повеќе...

И Паркети на Битфест

И Паркети на Битфест

Во петок, на 24. август, во рамките на Битолско културно лето Битфест, продолжува третиот ден од Интернационалниот младински арт фестивал Битола отворен град

Повеќе...

Ми волимо пршут во Хавана

Ми волимо пршут во Хавана

На огромно задоволство клубот Хавана ви го најавува најпозитивниот белградски бенд состав МВП кој на 11 септември ќе одржи самостоен концертен

Повеќе...

Sethstat во Битола

Sethstat во Битола

Во четврток, на 23. август во рамките на Битолско културно лето - Битфест присутните ќе можат да го проследат концертот на џез музика во изведба на џез составот Sethsta

Повеќе...

Лозано подготвен за концертот во Битола

Лозано подготвен за концертот во Битола

Овој четврток 23-ти август Ракометното Игралиште во Битола ќе биде стартното место од кое ќе започне концертната турнеја на Влатко Лозаноски- Лозано

Повеќе...

Хладно пиво и Рамбо Амадеус во сабота во Битола

Битола отворен град 2012 - Хладно пиво и Рамбо Амадеус во сабота во Битола

Утре (среда, 22-ри август 2012) во Битола започнува единаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал Битола отворен град 2012 во чии рамки главни звезди се

Повеќе...

Васил Хаџиманов за прв пат концертно во Скопје

Васил Хаџиманов за прв пат концертно во Скопје

За прв пат по 10 години, Васил Хаџиманов Бенд со концерт во Скопје. Концертот ќе се оддржи во среда, 22-ри август, во

Повеќе...

Четкар во Битола, Охрид и во Скопје

Четкар во Битола, Охрид и во Скопје

Владимир Четкар утревечер (18. aвгуст) во 21:30 часот ќе настапи на Бит Фест пред културниот центар Магаза

Повеќе...

Кампања на ДНК за unplugged концертот

Кампања на ДНК за unplugged концертот

Со интересна фотесесија Р&Б дуото ДНК ја започна кампањата за претстојниот анплагд концерт кој што ќе го одржат на 29-ти септември во Универзалната сала во Скопје

Повеќе...

Ван Гог во Куманово

Ван Гог во Куманово

По многубројните концертни настапи на тековната летна турнеја низ земјите од некогашните ЈУ-простори, господарите на алтернативниот поп рок, култните Ван Гог доаѓаат и кај нас

Повеќе...

Голем концерт на Костов во Хавана

Сашко Костов и The Waiting Waits

Велешкиот мултииструменталист Сашко Костов заедно со неговиот бенд The Waiting Waits концертно ќе го промовира своето ново албумско остварување Silent in the Crowd

Повеќе...

Елементал и Баилдса на Пиволенд 2012

Покрај веќе најавените Бајага и Инструктори со кои годинава ќе биде одбележано отворањето на петтдневниот фестивал на пивото и добрата забава, главната сцена на Пиволенд ви ги претставува

Повеќе...

Со Хладно пиво и Рамбо жежок август во Битола

Со Хладно пиво и Рамбо жежок август во Битола

По големиот број настапи на Балканот, панк-рок атракцијата Хладно пиво ексклузивно и премиерно настапува во Битола на Интернационалниот младински фестивал Битола Отворен град 2012

Повеќе...