ммм - македонска музичка мрежа

Овој петок во Капан Ан - Drop 015

Овој петок  во Капан Ан - Drop 015

Најнова Drop Series забава ќе се одржи во петок (24.05.13) во Клубот Капан Ан (Стара Чаршија) во Скопје.

Повеќе...

Визија на фестивалот Складиште

Визија на фестивалот Складиште

Рок фестивал Складиште традиционално се одржува во Крушчиќ, Србија

Повеќе...

Распродадени се earlybird влезниците за Аква Парк Фест!

Распродадени се earlybird влезниците за Аква Парк Фест!

Утре стартува втората промо цена...

Повеќе...

Градоначалникот на Штип ги чека песните за „Макфест 2013“

Градоначалникот на Штип ги чека песните за „Макфест 2013“

Конкурсот трае до 10 јуни  2013 година

Повеќе...

Концерт на хип хоп легендата KRS-One

Концерт на хип хоп легендата KRS-One

Конечно, на 7ми јули во Скопје гостува KRS-One – маестралниот артист на хип хоп сцената

Повеќе...

И годинава влезот за Т'к Так Фест ќе биде слободен

И годинава влезот за Т'к Так Фест ќе биде слободен

Организаторот се надева дека годинава ќе биде надмината минатогодишната посетеност

Повеќе...

Прти Бее Гее во Скопје

Прти Бее Гее во Скопје

Во Хавана ќе се одржи концерт на познатата генгста-рап група

Повеќе...

Центар за обука ЕВА гo најавува новиот Курс за шминка

Центар за обука ЕВА гo најавува новиот Курс за шминка

Овој курс е наменет за сите оние кои имаат желба да научат да шминкаат професионално

Повеќе...

На INmusic настапуваат и Conquering Lion!

На INmusic настапуваат и Conquering Lion!

Conquering Lion се даб / реге / хардкор бенд од Тетово

Повеќе...

Културен активизам на Аква Парк Фест

Културен активизам на Аква Парк Фест

Фестивалот пројавува иницијатива за култрен активизам, поттик на култирниот развој и општествената одговорност...

 

Повеќе...

Интернационални VJ-и на Здраво Млади 2013

Интернационални VJ-и на Здраво Млади 2013

На „Здраво Млади“ визуелизациите ќе бидат приготвени од 3 интернационални VJ-и

Повеќе...

Хикси на најголемата велигденска журка

Хикси на најголемата велигденска журка

Ова ќе биде прв настап на Суперхикс пред велешани по цели 16 години

Повеќе...

Уште една забава во Капан Ан

Уште една забава во Капан Ан

И оваа Drop Series забава ќе се одржи петок

Повеќе...

Пол Ван Дајк за финале на Аква Парк Фест

Пол Ван Дајк за финале на Аква Парк Фест

Еден од првите супер-стар диџеи, денес е еден од најзначајните луѓе...

Повеќе...

Дурекс и Викторија Лоба во акција за сексуална едукација

Дурекс и Викторија Лоба во акција за сексуална едукација

Оваа година Викторија Лоба е избрана да биде поддршка на кампањата

Повеќе...