ммм - македонска музичка мрежа

Amplidyne Effect во живо на Канал 103

Amplidyne Effect во живо на Канал 103

Amplidyne Effect е мултимедијален проект на Мартин Георгиевски

Повеќе...

Прва предматурска забава на отворено

Прва предматурска забава на отворено

Станува збор за настан што се организира за првпат во Македонија

Повеќе...

Во продажба влезниците за Off-Fest 2013

Во продажба влезниците за Off-Fest 2013

Комплетот билети за сите вечери се продава по цена од 1800 денари

Повеќе...

Стартува продажбата на "earlybird" влезниците за Аква Парк Фест

Стартува продажбата на "earlybird" влезниците за Аква Парк Фест

Најбрзите купувачи имаат можност да бидат дел од Аква Парк Фест за специјална промотивна цена

Повеќе...

Eyesburn доаѓаат на Баскер фест!

Eyesburn доаѓаат на Баскер фест!

Eyesburn доаѓа во Скопје на 23 јуни

 

Повеќе...

Во продажба влезниците за Здраво Млади

Во продажба влезниците за Здраво Млади

На програмата на фестивалот  се поместени 13 бендови и изведувачи

 

Повеќе...

Рилајв фестивал, премиерно во Тетово

Рилајв фестивал, премиерно во Тетово

За прв пат во Тетово се одржува „Рилајв“ Фестивалот

Повеќе...

Богата и силна програма на Off-Fest 2013

Богата и силна програма на Off-Fest 2013

Годинешното издание на OFF-Fest, што ќе се одржи од 1 до 6 јуни во Скопје

Повеќе...

Ла Колони Волвокс концертно ќе го промовираат новиот албум

Ла Колони Волвокс концертно ќе го промовираат новиот албум

La Colonie Volvox ќе одржат концерт во Кино Фросина

Повеќе...

Мортал Комбат и К.У.Р. на заедничка свирка

Мортал Комбат и К.У.Р. на заедничка свирка

Концерт е на Мортал Комбат, додека К.У.Р. се нивни специјални гости

 

Повеќе...

Познати учесници на Здраво Млади 2013

Познати учесници на Здраво Млади 2013

Здраво Млади повторно со пресна музика, поучна, но истовремено разиграна и забавна

Повеќе...

Уште 50 дена до Аква Парк Фест

Уште 50 дена до Аква Парк Фест

Првото издание на фестивалот се подготвува да биде посебно од повеќе аспекти

Повеќе...

Дерен Емерсон доаѓа во Скопје

Дерен Емерсон доаѓа во Скопје

Екс фронтменот на "UNDERWORLD" пред скопската публика со настап во Колосеум

 

Повеќе...

The Men во МКЦ

The Men во МКЦ

Ова е прв од низата настани кои ќе се оддржат како најава за престојниот Здраво Млади

 

Повеќе...

И двојките од „Танц со ѕвездите“ ќе танцуваат за Боро Стаиќ

И двојките од „Танц со ѕвездите“ ќе танцуваат за Боро Стаиќ

Боро Стаиќ е 18 годишен тинејџер кој изминатото лето, при скок во вода се здоби со повреда

 

Повеќе...