ммм - македонска музичка мрежа

Техно дуото Different World во петок во Сектор 909

Техно дуото Different World во петок во Сектор 909

Македонската публика ќе има уникатна можност да го чуе нивниот 4 часовен сет

Повеќе...

Amplidyne Effect во Менада

Amplidyne Effect во Менада

Настанот кој ќе се одржи во Менада на 28. март 2013

 

Повеќе...

„Ќе дојдеш ли на рандеву“ - стартува продажбата на влезниците

„Ќе дојдеш ли на рандеву“ - стартува продажбата на влезниците

Стартува продажбата на влезници за Зад Аголот - „Ќе дојдеш ли на рандеву“

Повеќе...

Објавен конкурсот за натпреварувачката вечер на „Т’к-Так Фест 2013“

Објавен конкурсот за натпреварувачката вечер на „Т’к-Так Фест 2013“

„Т'к-Так Фест“ кое ќе се одржи на 7ми и 8ми јуни 2013 година

Повеќе...

Силикон Карне на турнеја по Македонија (3)

Силикон Карне на турнеја по Македонија

Турнејата ќе започне на 22 март со концерт во клубот “Вајр” во Куманово

 

Повеќе...

Допрете ја душата на драменбејсот со Side1

Допрете ја душата на драменбејсот со Side1

Side1 е докажан диџеј со бројни успешни настапи зад себе

Повеќе...

Перо Дефформеро доаѓа во Скопје

Перо Дефформеро доаѓа во Скопје

Супер пародичниот турбо-фолк-метал бенд состав Перо Дефформеро во Клуб Хавана

Повеќе...

На 22-ри март, Derrick May во Сектор 909

На 22-ри март, Derrick May во Сектор 909

Тој доаѓа повторно во Скопја како дел од неговата промотивна турнеја

 

Повеќе...

Римски Масив промовира албум

Римски Масив промовира албум

Албумот содржи 14 нумери кои го обработуваат урбаното живеење и реалноста

 

Повеќе...

Аго (Темната страна) и Игимен, дел од концертот на Зад Аголот!

                  Аго (Темната страна) и Игимен, дел од концертот на Зад Аголот!

Зад Аголот екипа е името на свежиот скопски хип-хоп состав

Повеќе...

Во Скопје доаѓа креаторот на GLOBAL WARM UP

Во Скопје доаѓа креаторот на GLOBAL WARM UP

Пред Judge Jules забавата ја започнува DJ Бабура

Повеќе...

Ситно до настапот на ГМС во Скопје

Ситно до настапот на ГМС во Скопје

Најавениот настап на ГМС во Скопје ја потресе балканската транс-сцена

Повеќе...

Овој петок во Капан Ан - Daniel La Luz

Овој петок во Капан Ан - Daniel La Luz

На малиот јубилеј, ќе не забавува Daniel La Luz

Повеќе...

Свирачиња на 103-ка слават јубилеј!

Свирачиња на 103-ка слават јубилеј!

Радио емисијата “Свирачиња“ оди во етер 4 години

 

Повеќе...

Почнува Танц со ѕвездите

Почнува Танц со ѕвездите

Танцовите двојки се подготвени да заблескаат во нивното препознатливо светло

Повеќе...