ммм - македонска музичка мрежа

Жељко Јоксимовиќ главна ѕвезда и на половина век „Тиквешки гроздобер“

Жељко Јоксимовиќ главна ѕвезда и на половина век „Тиквешки гроздобер“

Кавадарци годинава очекува рекорден број посетители и туристи на 50-годишнината на „Тиквешки гроздобер“

Повеќе...

Гевгелија: Даниел Кајмакоски и Наум Петрески ќе пеат на „Смоквијада 2014“

Гевгелија: Даниел Кајмакоски и Наум Петрески ќе пеат на „Смоквијада 2014“

На традиционалната манифестација „Смоквијада“ во Гевгелија ќе пее Даниел Kајмакоски

Повеќе...

Групите „Фолтин“ и „Монистра“ на Прилепско културно лето

Групите „Фолтин“ и „Монистра“ на Прилепско културно лето

Во рамките на Прилепското културно лето концерти ќе одржат групите „Фолтин“ и „ Монистра“.

Повеќе...

Радовиш ќе го слави својот патрон со концерт на Калиопи

Радовиш ќе го слави својот патрон со концерт на Калиопи

За прославата на денот на патронот и заштитникот на градот концерт под отворено небо во Радовиш ќе одржи Kалиопи

Повеќе...

Таксират 15 ќе се одржува во две хали

Таксират 15 ќе се одржува во две хали

Таксират фестивал е подготвен за финалната вечер на своето петнаесетто јубилејно издание

Повеќе...

Радио Слободна Македонија on the air!

радио Слободна Македонија on the air!

Национално радио кое оди на територијата на цела Македонија од говорно музички формат почна да зрачи во македонскиот етер

Повеќе...

Каролина со нов албум и серија од пет концерти

Каролина со нов албум и серија од пет концерти

Најновиот албум на Каролина, Македонско девојче 2 ќе биде пуштен во продажба

Повеќе...

Елементал слават роденден во Скопје

Елементал слават роденден во Скопје

15 години со вас, 180 месеци, 5475 дена и ноќи, 131400 саати, седум милиони осумсто осумдесет и четири илјади минути...

Повеќе...

Елементал слават роденден во Скопје (2)

Елементал слават роденден во Скопје

15 години со вас, 180 месеци, 5475 дена и ноќи, 131400 саати, седум милиони осумсто осумдесет и четири илјади минути...

Повеќе...

До новото CD на Steel Temple преку донации

До новото CD на Steel Temple преку донации

Steel Temple започнаа кампања со која бараат помош за издавање на нивниот нов албум

Повеќе...

Песни на една младост

Песни на една младост

Познати пејачи ќе пеат македонски евергрини

Повеќе...

Ексклузивно VIP дружење со Џибони

Ексклузивно VIP дружење со Џибони

План Б Продукција најавуваат ексклузивната акција со која двајца добиваат можност одблиску да го запознаат Џибони

Повеќе...

Хуманитарен концерт за Петрушевски

Хуманитарен концерт за Петрушевски

На концертот ќе настапат Калиопи, Каролина Гочева, Тавитјан Брадрс, Тамара, Тијана, Елена Ристеска, ДНК, Бени Нон Стоп...

Повеќе...

Нов албум на Даутовски Квартет

Нов албум на Даутовски Квартет

Новиот албум на квартетот на Драган Даутовски – Flame, конечно ќе ја здогледа светлината на денот

Повеќе...

Влатко промовира спот Деца на сонцето

Влатко промовира спот Деца на сонцето

Стефановски ги потпишува и останатите музички парчиња од саундтракот за филмот

Повеќе...