ммм - македонска музичка мрежа

Голем концерт на Костов во Хавана

Сашко Костов и The Waiting Waits

Велешкиот мултииструменталист Сашко Костов заедно со неговиот бенд The Waiting Waits концертно ќе го промовира своето ново албумско остварување Silent in the Crowd

Повеќе...

Елементал и Баилдса на Пиволенд 2012

Покрај веќе најавените Бајага и Инструктори со кои годинава ќе биде одбележано отворањето на петтдневниот фестивал на пивото и добрата забава, главната сцена на Пиволенд ви ги претставува

Повеќе...

Незаборавно издание на Д ФЕСТИВАЛ!

Околу пет часот по полноќ со сетовите на диџеј тимот на Антена 5 Радио, утрото на 29ти јули го затворивме второто издание на Д Фестивал. Годинава повеќе од 4000 посетители беа дел од осумчасовното фестивалско лудило

Повеќе...

Со Хладно пиво и Рамбо жежок август во Битола

Со Хладно пиво и Рамбо жежок август во Битола

По големиот број настапи на Балканот, панк-рок атракцијата Хладно пиво ексклузивно и премиерно настапува во Битола на Интернационалниот младински фестивал Битола Отворен град 2012

Повеќе...

Осумдневен празник на културата: Казалиште, Дани, Лозано... во Струмица!

Осумдневен празник на културата: Казалиште, Дани, Лозано... во Струмица!

Годинава, од 13-20 август, за прв пат во Струмица ќе се одржи културно-забавна манифестација Струмица опен фестивал. Официјалните фестивалски вечери се од 16-18 август кога ќе настапат 15 музички ѕвезди меѓу кои и:

Повеќе...

Локум фест – музика и традиција

Во петок, 20.7.2012 во старата битолска чаршија на втората фестивалска вечер на шестото издание на Локум фест - музика и традиција настапуваат Кolektif Istanbul од Турција и Kynnes Kabale од Данска

Повеќе...

Лавиринтите на Васко Серафимов пред Универзална

Васко Серафимов

На 3-ти јули (вторник) 2012-та, пред платото на Универзалната сала во 21 часот, во рамките на Скопско лето 2012, концерт со наслов Лавиринти ќе одржи Васко Серафимов

Повеќе...