ммм - македонска музичка мрежа

Раби Абу Калил на Фестивалот на музика од светот

Раби Абу Калил на Фестивалот на музика од светот

Овој фестивал е еден од оние кои предизвикуваат најголем интерес

Повеќе...

Калиопи пред многу новинари го најави белградскиот концерт во Сава Центар!

Калиопи пред многу новинари го најави белградскиот концерт во Сава Центар!

Калиопи вчера во Белград одржа конференција за медиуми на која и официјално го најави својот голем солистички концерт

Повеќе...

Концертот на Архангел поместен за во декември!

Концертот на Архангел поместен за во декември!

Oрганизаторите испратија информација со нова дата на одржување. За причините за двомесечно поместување не кажаа ниту збор...

Повеќе...

Наближува Таксират 15!

Наближува Таксират 15!

Петнаесет години по ред, Скопје во декември го снаоѓа нов „Таксират“

Повеќе...

МАРС 2013 содржински редизајниран

МАРС 2013 содржински редизајниран

На 26 ноември во Универзална сала-Скопје ќе се се одржи шестото издание на Македонкиот радиски фестивал

Повеќе...

Сите на ПМГ Рекордингс Фестивалот!

Сите на ПМГ Рекордингс Фестивалот!

ПМГ Рекордингс Фестивалот 4 ќе се одржи овој петок во Малдинскиот Културен Центар

Повеќе...

Калиопи со Мелем во Сава Центар!

Калиопи со Мелем во Сава Центар!

Поп-дивата Калиопи наскоро ја започнува својата регионална концертна турнеја Мелем

Повеќе...

Со мултимедијален концерт Џамбо го слави 50-от роденден

Со мултимедијален концерт Џамбо го слави 50-от роденден

Организаторите очекуваат посета од над 10.000 фанови

Повеќе...

Пеперминт самостојно во Хавана

Пеперминт самостојно во Хавана

Гратис карта за секоја девојка која на концертот ќе дојде со точак

Повеќе...

T-Mobile објави партнерство со Калиопи, Владо Јаневски и Венера Лумани

T-Mobile објави партнерство со Калиопи, Владо Јаневски и Венера Лумани

Почеток на партнерството со кампања за понудата Play

Повеќе...

Џибони доаѓа во Скопје!

Џибони доаѓа во Скопје!

Овој концертот на Џибони ќе се одржи во СЦ „Борис Трајковски“

Повеќе...

Слободна зона фест во Аеродром

Слободна зона фест во Аеродром

Free Zone Festival Ви ги претставуваат и останатите артисти кои ќе се качат на бината

Повеќе...

Слаткар и Ареа на Отворен фестивал

Слаткар и Ареа на Отворен фестивал

Овој Фестивал е од отворен карактер за сите посетители, со бесплатен влез

Повеќе...

Втор Акустик сквер во Универзална

Втор Акустик сквер во Универзална

На 19 септември Универзална сала и годинава ги презентира  младите кантавтори и групи

Повеќе...

Во продажба билети за Скопје џез фестивал

Во продажба билети за Скопје џез фестивал

Комплетот билети за сите вечери (вкучувајќи ги и полноќните концерти) се продава по цена од 2600 денари

Повеќе...