ммм - македонска музичка мрежа

Познати се предгрупи на Ману Чао во Скопје

Познати се предгрупи на Ману Чао во Скопје

„Конкоринг Лајон” и „Баилдса” настапуваат како предгрупи на Ману Чао Ла Вентура

Повеќе...

Тијана ја претставува Македонија на Евросонг 2014!

Македонската Радио Телевизија, како никогаш до сега, уште од сега го избра својот претставник за Евросонг 2014

Повеќе...

Едо Маајка и Електрични оргазам на Пиволенд 2013!

Едо Маајка и Електрични оргазам на Пиволенд 2013!

Пиволенд ја објави годинешната, мошне интересна музичка програма

Повеќе...

Перо Дефформеро повторно во Хавана

Перо Дефформеро повторно во Хавана

Супер пародичниот турбо-фолк-метал бенд состав Перо Дефформеро повторно во Клуб Хавана на 27-ми август

Повеќе...

Кенгдинг Реј на де:сонанц 2013

Кенгдинг Реј на де:сонанц 2013

Kangding Ray е една од водечките фигури на светски познатата германска етикета Растер-Нотон

Повеќе...

Во Сектор 909 промо забава за Reworks фест

Во Сектор 909 промо забава за Reworks фест

На забавата ќе настапи германската диџеј ѕвезда Robert Dietz

Повеќе...

Горан Таневски во нов проект

Горан Таневски пред Absinth House (Absinth Square )Стара Скопска Чаршија, ќе има промоција на видео-запис за песната "Ascend"

Повеќе...

Клопка за пионира во живо на Стотројка

Клопка за пионира во живо на Стотројка

Овој четврток, 22 август во 20 часот, Канал 103 и БОШ Фестивал ви ги претставуваат  Клопка за пионира

Повеќе...

Голема забава по повод 10 години DJ Buli

Голема забава по повод 10 години DJ Buli

Александар Тренчев, или ако сакате повеќе DJ Buli, е роден 1987 година

Повеќе...

Летно освежување во МКЦ!

Летно освежување во МКЦ!

Музичката програма на плато МКЦ, наречена „Рефрени за летно освежување“ продолжува и оваа недела

Повеќе...

Роби Вилијамс во живо во Cineplexx

Роби Вилијамс во живо во Cineplexx

Единствено и уникатно – пренос во живо на концертот на Роби Вилијамс

Повеќе...

Длабоко во ноќта: Фолтин во Хавана

Длабоко во ноќта: Фолтин во Хавана

"Длабоко во ноќта" на 25ти Август ќе се одржи долго очекуваниот концерт на Фолтин.

Повеќе...

Пеколот на Фонија излегува на 3-ти септември!

Пеколот на Фонија излегува на 3-ти септември!

Фонија со четврти албум и нова турнеја низ Балканот и пошироко

Повеќе...

Нокаут во Охрид. Повторно!

Нокаут во Охрид. Повторно!

Картите веќе од денес можат да се најдат во претпродажба по промотивна цена од 200 денари

Повеќе...

Започнаа подготовките за Скопскиот фестивал 2013

Започнаа подготовките за Скопскиот фестивал 2013

Отворен конкурсот за пријавување на песни

Повеќе...