ммм - македонска музичка мрежа

Стефановски – Тадиќ со Филхармонија на Скопје Џез Фестивал 2013

Стефановски – Тадиќ со Филхармонија на Скопје Џез Фестивал 2013

Дирекцијата на Скопје Џез Фестивалот ја обзнани актуелнава фестивалска програма

Повеќе...

Продолжуваат промо-забави за Етика фестивалот

Продолжуваат промо-забави за Етика фестивалот

Етика фестивалот ќе се одржи на 3ти Август на плажата Парк во Охрид

Повеќе...

Слаткаристика, Дј Ник Капа, Газда Паја и многу други на едно место!

Слаткаристика, Дј Ник Капа, Газда Паја и многу други на едно место!

На 3ти Август(сабота) во Охрид, на 2ра плажа-Градиште, се случува Викенд журка!

Повеќе...

Забава со Пацки, Милескаја и Апостолоски

Забава со Пацки, Милескаја и Апостолоски

Овој петок Drop Series 020 во Капан Ан (Стара Чаршија) со Mileskaya, Darko Packi и Apostolski

Повеќе...

Од 20-ти јули Хип-хоп камп на плажата Оревче

Од 20-ти јули Хип-хоп камп на плажата Оревче

Хип Хоп Камп по втора година по ред ќе се оддржи на Оревче

Повеќе...

Три ексклузивни концерти на Охридско Лето

Три ексклузивни концерти на Охридско Лето

Во Македонија доаѓаат Бонд, Вива Вокс и Роби Лакатош...

Повеќе...

Кирил на Фестивалот на љубовта и среќата

Кирил на Фестивалот на љубовта и среќата

Единствениот настап на Кирил Џајковски во Македонија за ова лето е на Love&Happiness фестивал

Повеќе...

Етика место Фонетика...

Етика место Фонетика...

Етика фестивал ќе претстави 20-тина актуелни македонски диџеи и артисти

Повеќе...

Македонската Ибица во топ форма ова лето!

 Македонската Ибица во топ форма ова лето!

Првото летно лудило ќе се случува на 20 јули...

Повеќе...

Kenny Larkin во петок во Сектор 909

Kenny Larkin во петок во Сектор 909

Kenny Larkin гостуваше минатата година во Сектор 909 и тоа беше една од најдобрите забави

Повеќе...

Пеперминт и Дискобајаги на Д фестивал

Пеперминт и Дискобајаги на Д фестивал

Д фестивал 2013 ги претставува новите учесници...

Повеќе...

Дуле продолжува со Доменика

Дуле продолжува со Доменика

Дуле му останува верен на угостителството...

Повеќе...

Ману Чао се враќа во Скопје!

Ману Чао се враќа во Скопје!

Единаесет години по еден од најдобрите концерти кои било кога се одржале кај нас, на 21. септември Ману Чао е враќа на истата локација

Повеќе...

Таткото на хип хопот за неколку дена е во Скопје!

Таткото на хип хопот за неколку дена е во Скопје!

Погледнете што велат за KRS ONE раперите кај нас и во регионот

Повеќе...

Добра идеја фестивал

Добра идеја фестивал

На градската плажа Камен Мост, ќе се одржи првиот мултиетнички музички фестивал

Повеќе...