ммм - македонска музичка мрежа

Трето издание на Д ФЕСТИВАЛ!

Трето издание на Д ФЕСТИВАЛ!

Д Фестивал е уникатен open-air музички хепенинг кој се одржува во Дојран

Повеќе...

Во продажба влезниците за Јоксимовиќ

Во продажба влезниците за Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ за неколку дена ќе ја промовира својата најнова песна

Повеќе...

Отворање на нов летен клуб Сектор 909

Отворање на нов летен клуб Сектор 909

Забавата конечно може да продолжи!

Повеќе...

Спасето го Џез ФМ!

Спасето го Џез ФМ

На концертот учествуваат: Тони Китановски со пријателите, Летечки Пекинезери, Kabadayas, The Swingers

Повеќе...

Подгответе се за еко-фестивалот

Подгответе се за еко-фестивалот

Журката што не смеете да ја пропуштите, ќе се случи на 25 јуни

Повеќе...

Почнува Бит фест!

Почнува Бит фест!

На фестивалот ќе настапат и Дадо Топиќ, Раде Шербеџија, двоецот Стефановски - Тадиќ...

 

Повеќе...

Пред Охрид, Јоксимовиќ ќе настапи во Дојран

Пред Охрид, Јоксимовиќ ќе настапи во Дојран

Жељко Јоксимовиќ доаѓа на голем спектакуларен концерт во Дојран

Повеќе...

Лауинг Буда и Орјан Нилсен ја стартуваат Санрајс Бич во Охрид

Лауинг Буда и Орјан Нилсен ја стартуваат Санрајс Бич во Охрид

Лауинг Буда и Орјан Нилсен ќе го означат почетокот на работењето на македонската Ибица

Повеќе...

Ремиксот за Чија си - прв спот снимен со мобилен

Ремиксот за Чија си - прв спот снимен со мобилен

Хит ремиксот „Чија си“ од ЛД Пистолеро и DJ Гоце САФ и со видео издание - прв спот снимен со мобилни телефони!

Повеќе...

Забава со Милескаја, Пацки и Alex Acid

Забава со Милескаја, Пацки и Alex Acid

Овој пат ќе имаме можност да ги слушнеме сетовите на Mileskaya, Darko Packi i Alex Acid

Повеќе...

Марчело и екипата на Оревче...

Марчело и екипата на Оревче...

Станува збор за врвен хип-хоп музичар, не само во локални рамки

Повеќе...

Штип-хоп фест, по шести пат...

Штип-хоп фест, по шести пат...

Местото на оддржување останува Домот на млади во Штип

Повеќе...

Јоце промовира албум во Црна Гора

Јоце промовира албум во Црна Гора

Промоцијата ќе започне во 20 часот во Клуб Велвет во Подгорица

Повеќе...

Шутка Рома Рап и ЗАА се приклучуваат на Баскер Фест

Шутка Рома Рап и ЗАА се приклучуваат на Баскер Фест

На 22 јуни ве очекува концертот на провокативните, бунтовни, горди и гласни Шутка Рома Рап...

 

Повеќе...

Клан Исток ја отвораат сезоната

Клан Исток ја отвораат сезоната

Екипата која постави нови стандарди во макрапот ве поканува на промоција на нивниот втор албум

Повеќе...