ммм - македонска музичка мрежа

Школото заврши, сите на Школка...

Школото заврши, сите на Школка...

Второто издание на “Школото заврши “ ќе се случи на 10-ти јуни 2013 година

Повеќе...

Happy weekend акција за концертот на KRS ONE во Скопје!

Happy weekend акција за концертот на KRS ONE во Скопје!

Продажбата на влезниците за концертот на KRS ONE во Скопје започнува на 7 јуни

Повеќе...

Two Sides и Point Blank во Хавана

Во летниот клуб Хавана ќе се оддржи првото издание на фестивалот "Be Part Of..."

Повеќе...

Del Arno Band, Foolish Green и Eyesburn на Баскер Фест 2013

Del Arno Band, Foolish Green и Eyesburn на Баскер Фест 2013

Листата на изведувачи на овогодинешното издание на Баскер Фест полека се надополнува

Повеќе...

Џез во Мартини...

Џез во Мартини...

Барот Мартини ќе биде домаќин на супер интересен настан

Повеќе...

И Канго на „Т’к Так Фест“

И Канго на „Т’к Так Фест“

Стадионот при спортскиот центар „Јасмин“ годинава ќе биде домаќин на македонските почитувачи на рокенрол музиката

Повеќе...

Steel Temple на фестивал во Бугарија

Скопскот хеви метал состав Steel Temple ќе свири во Петрич

Повеќе...

На Т’к Так Фест ќе се натпреваруваат седум бенда

На Т’к Так Фест ќе се натпреваруваат седум бенда

Седум бендови ќе се натпреваруваат за признанието Трајко Каров

Повеќе...

Визија Фест може да почне

Визија Фест може да почне

„Визијафест“ е првиот фестивал во Македонија кој содржи христијанска порака...

 

Повеќе...

И годинава ќе има Акустик Сквер Фестивал

И годинава ќе има Акустик Сквер Фестивал

Скопскиот плоштад на културата и годинава им дава можност на младите кантавтори

Повеќе...

Антенат во Хавана

Атентат во Хавана

Таксират ве води на излет со Антенат. Акција: едно евро квадрат

 

Повеќе...

Време е за САН&ФАН фестивал

Време е за САН&ФАН фестивал

Примарна цел на овој музички настан е понудата на ексклузивна програма

Повеќе...

Уште една Drop Series забава во Скопје...

Уште една Drop Series забава во Скопје...

Новата во низа Drop Series забави ќе се одржи во петок

Повеќе...

Југотон стана мега-стор!

Југотон стана мега-стор!

Новиот изглед ќе биде претставен во среда, 22. мај 2013-та година

Повеќе...

Уве Шмит, познат и како Атом на de:sonanz 2013

Уве Шмит, познат и како Атом на de:sonanz 2013

Првиот потврден артист е познатиот германски продуцент и композитор Уве Шмит алијас Атом

Повеќе...