MMM.com.mk - Вести http://mmm.com.mk Thu, 14 Dec 2017 09:47:11 +0000 Open Source Excellence RSS Feeder en-gb Енрике: Ти благодарам, Македонијо! Сакам да се преселам во Скопје (ВИДЕО) http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2857-2016-06-22-12-06-45 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2857-2016-06-22-12-06-45 Солзи,возбуда, адреналин, масовна хистерија, жежок ритам и многу љубов, се првите зборови со кои

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Tue, 21 Jun 2016 08:06:24 +0000
ВИДЕО: Верувале или не, Јаков Дренковски се враќа на сцената! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2856-2016-06-20-15-39-53 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2856-2016-06-20-15-39-53 Јаков Дренковски кој долго време живееше во Дубаи, се врати во Македонија 

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Sat, 04 Jun 2016 17:38:55 +0000
Enrique, David Guetta и The Prodigy во Скопје ова лето! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2855-enrique-david-guetta-the-prodigy http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2855-enrique-david-guetta-the-prodigy По се изгледа Македонија ја чека историска, до сега највозбудлива музичка година, на сите времиња

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Thu, 31 Mar 2016 08:53:14 +0000
Шинтер има ист проблем секој ден! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2854-2016-01-29-10-48-56 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2854-2016-01-29-10-48-56 Македонскиот рапер Шинтер на својот официјален јутуб канал го промовираше своето ново музичко видео

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Fri, 29 Jan 2016 10:48:56 +0000
Калиопи, Кире Лазаров, Даниел Кајмакоски… во борба за најгламурозен лик во регионот http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2850-2016-01-21-11-24-55 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2850-2016-01-21-11-24-55 Познати личности од целиот регион ќе се борат за ласкавата титула најгламурозен лик во 2015 година

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Thu, 21 Jan 2016 11:24:55 +0000
ЕКСКЛУЗИВНО: Новата песна на Мио и „ДНО е НЛО“ http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2846-2016-01-21-09-20-41 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2846-2016-01-21-09-20-41 Мио со подарок за нашите читатели!

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Thu, 21 Jan 2016 09:20:41 +0000
Елена Ристеска – „Без шминка“ (АУДИО) http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2852-2016-01-21-11-31-06 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2852-2016-01-21-11-31-06 Пејачката Елена Ристеска на нејзиниот канал на Јутјуб ја објави насловната тема „Без шминка“

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Wed, 20 Jan 2016 12:29:38 +0000
Александар Белов почна нов бизнис, сега се бави со увоз од Србија! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2849-2016-01-21-11-22-28 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2849-2016-01-21-11-22-28 Кој не ризикува, тој не успева, вели една поговорка која Александар Белов очигледно ја знае добро

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Wed, 20 Jan 2016 12:22:17 +0000
БИДИ ХУМАН, ДАРУВАЈ КРВ: Традиционална крводарителска акција во чест на Тоше http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2848-2016-01-21-11-16-35 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2848-2016-01-21-11-16-35 Како и секој јануари, така и овој традиционално, на роденденот на Тоше Проески

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Mon, 18 Jan 2016 12:16:10 +0000
ВИДЕО: Нина Јанева растури на вчерашниот василичарски концерт! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2853-2016-01-21-11-36-38 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2853-2016-01-21-11-36-38 На сношти одржаниот прв концерт од серијата јубилејни по повод Василица публиката имаше можност

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Wed, 13 Jan 2016 12:35:15 +0000
Наскоро се очекува нова песна и спот од Тоше Проески http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2847-2016-01-21-11-14-55 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2847-2016-01-21-11-14-55 Во последните неколку години роденденот на Тоше Проески традиционално

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Wed, 13 Jan 2016 12:14:22 +0000
ПРАЗНИЧНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Боби Мојсовски објави Божиќен сингл http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2851-2016-01-21-11-27-27 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2851-2016-01-21-11-27-27 Боби Мојсовски објави уште еден сингл со кој ги израдува обожавателите во овие празнични денови

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Thu, 07 Jan 2016 12:27:05 +0000
РЕТРОСПЕКТИВА 2015: Настани, успеси, скандали – со што се гордеевме, а што ни фали!? http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2844-retrospektiva http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2844-retrospektiva Годината која останува зад нас, 2015, ќе остане запаметена по многу случки

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Thu, 31 Dec 2015 12:09:17 +0000
Елена Ристеска ОД СРЦЕ, СОСЕМА ИСКРЕНО: Албумот го посветувам на мојата најголема љубов! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2843-2015-12-31-12-05-45 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2843-2015-12-31-12-05-45 После одлично посетената промоција на нејзиниот нов албум Елена Ристеска се обрати до фановите преку социјалните мрежи.

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Thu, 31 Dec 2015 12:05:45 +0000
Даниел Кајмакоски: Се гледаме во 2016 со нов проект исполнет со многу љубов која ја добивам од Вас безусловно! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2842-daniel-kajmakoski-nova-godina http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2842-daniel-kajmakoski-nova-godina Благодарам до сите фанови, медиуми, соработници и пријатели кои ме поддржуваа цела измината 2015 година

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Thu, 31 Dec 2015 12:03:18 +0000
(ВИДЕО) Викторија Лоба мистична и секси во новиот спот за „Опиум“ http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2813-2015-12-30-15-05-31 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2813-2015-12-30-15-05-31 Викторија Лоба годината ја заокружува со премиерата на спотот за песната „Опиум“

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Wed, 30 Dec 2015 15:05:31 +0000
Влатко Стефановски доби престижна награда во Белград http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2845-vlatko-stefanovski http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2845-vlatko-stefanovski Нашиот познат гитарист Влатко Стефановски, освен кај нас, е почитуван и во соседството.

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Tue, 29 Dec 2015 12:13:00 +0000
Тамара, Елена, Стефан (Некст Тајм) и Димитар, во соработка со Македонската Филхармонија, Ви испраќаат Божикна песна „Вечниот Бог“ http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2815-2015-12-31-10-00-41 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2815-2015-12-31-10-00-41  

На иницијатива на игуменот на Бигорскиот манастир, Архимандрит Партениј

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Tue, 29 Dec 2015 11:00:31 +0000
Погледнете го новиот спот на Симона Попоска за „Јас не те сакам“! http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2816-2015-12-31-10-03-53 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2816-2015-12-31-10-03-53 Младата пејачка на крајот од 2015 година не изненади со нов спот.

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Mon, 28 Dec 2015 11:03:45 +0000
ВИДЕО: Слушнете ја новата песна „Сам“ на Игор Митровиќ http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2817-2015-12-31-10-06-25 http://mmm.com.mk/vesti/domasni/2817-2015-12-31-10-06-25 Младиот пејач не губеше време откако излезе од шоуто „На иста адреса“ и се посвети на музичката кариера.

]]>
mmm@mmmm.com.mk (Maja) Sat, 26 Dec 2015 10:06:00 +0000