ммм - македонска музичка мрежа

Почина Душан Љубисављевиќ од дуото Дуле и Коки

Почина Душан Љубисављевиќ од дуото Дуле и Коки

Тажната вест на денот е дека денес во Клиничкиот центар во Скопје почина водачот на двоецот Дуле и Коки - Душан Љубисављевиќ. Како што јавуваат медиумите, Дуле бил хоспитализиран во саботата, во многу тешка здравствена состојба, а денес неговото срце не издржа...

Кариерата на Дуле и Коки започна со победата на Макфест во 1997-ма, со хитот Виолина и гитара. Последниве месеци Дуле бил ангажиран со својот нов ресторан Доменика, паралелно работејќи на песните кои требаше да се најдат на новиот албум на Дуле и Коки.

Последен поздрав до Дуле - ТУКА!