ммм - македонска музичка мрежа

Кој им се свиѓа на дечките (и девојката) од „Пеперминт“?

Кој им се свиѓа на дечките (и девојката) од „Пеперминт“?

Групата „Пеперминт“ се позабрзано работи на новиот албум кој сите желно го исчекуваме

Повеќе...

Супер групата „Барбарела“ со супер промоција

Супер групата „Барбарела“ со супер промоција

Денеска групата „Барбарела“ го промовираше својот прв албум заедно со два нови спота

Повеќе...

ВИДЕО: Соработката на „Д Хаундс“ и Леа резултираше со нова „Насмевка“

ВИДЕО: Соработката на „Д Хаундс“ и Леа резултираше со нова „Насмевка“

Д хаундс“ (The Hounds) и Леана Таќи – Леа ја промовираа својата нова песна и спот,  „Насмевка” .

Повеќе...

„Скопски Метеж“ во соработка со Тони Зен и Нино

„Скопски Метеж“ во соработка со Тони Зен и Нино

Излезе новиот албум од групата „Скопски Метеж“ насловен „Спектар од бои“

Повеќе...

ВИДЕО: Каролина Гочева блесна во долг црвен фустан на X фактор и откри кој е нејзиниот фаворит

ВИДЕО: Каролина Гочева блесна во долг црвен фустан на X фактор и откри кој е нејзиниот фаворит

Македонското девојче на сцената на X фактор блесна со сиот свој сјај

Повеќе...

Х ФАКТОР: Разочарување од испаѓањето на нашето момче!

Х ФАКТОР: Разочарување од испаѓањето на нашето момче!

Во вчерашното второ издание на лајвот за оваа недела во Х Фактор, од шоуто испаднаа дури четири натпреварувачи

Повеќе...

ВИДЕО: Калиопи во жесток нов сингл, „Пожели”

ВИДЕО: Калиопи во жесток нов сингл, „Пожели”

Докажано реализираниот музички тандем Калиопи – Ромео Грил ни претставува уште еден исклучителен хит

Повеќе...

ФОТО: Бојана победата на „Макфест“ ја прослави со новиот сопруг

ФОТО: Бојана победата на „Макфест“ ја прослави со новиот сопруг

Победничката на годинешното јубилејно издание на фестивалот „Макфест“

Повеќе...

Х ФАКТОР: Нашиот Давид му покажа на Тончи Хуљиќ дека зборува глупости!

Х ФАКТОР: Нашиот Давид му покажа на Тончи Хуљиќ дека зборува глупости!

Во вчерашната епизода на популарното шоу Х Фактор учесниците имаа прилика да ги пеат своите омилени песни

Повеќе...

ПРЕСВРТ ВО Х ФАКТОР: Вчера не испадна никој, а вечерва хаос!

Во вчерашната епизода на Х Фактор настапија седум натпреварувачи

Повеќе...

Почнува петтото издание на фестивалот „Здраво млади“

Почнува петтото издание на фестивалот „Здраво млади“

Четиринаесет бендови и артисти од САД, Канада, Велика Британија, Швајцарија, Хрватска, Србија и од Македонија

Повеќе...

Дојдете на концерт на „Културно Уметнички Работници“ во Штип

Дојдете на концерт на „Културно Уметнички Работници“ во Штип

Дечките од „бендот „Културно Уметнички Работници (К.У.Р.)“  продолжуваат со своите културно уметнички дејанија

Повеќе...

Дивите цветови на Бојана победија на Макфест

Дивите цветови на Бојана победија на Макфест

30. јубилејно издание на Макфест го одбележа победата на Бојана Атанасовска и песната ”Диви цветови”

Повеќе...

ФОТО: Тијана Дапчевиќ снима нов спот сосема гола

ФОТО: Тијана Дапчевиќ снима нов спот сосема гола

Нашата позната пејачка Тијана Дапчевиќ снима спот за својата нова песна „Паранемија“ во многу невообичаено издание, сосема гола!

Повеќе...

„Електрични Оргазам“ и „Новиот Почеток“ на главната бина на Д Фестивал

„Електрични Оргазам“ и „Новиот Почеток“ на главната бина на Д Фестивал

По потврдувањето на настапот на револуционерниот музичар Ману Чао

Повеќе...