ммм - македонска музичка мрежа

Авторите нека подготвуваат песни, еве ги деталите за Макфест 2016!

Авторите нека подготвуваат песни, еве ги деталите за Макфест 2016!

Фестивалот МАКФЕСТ 2016 ќе се одржи вo првата половина на месец јуни 2016

Повеќе...

Промоција на нов сингл на Pumperzz Of The Fall

Промоција на нов сингл на Pumperzz Of The Fall

Групата Pumperzz Of The Fall има нов сингл со наслов „All About You“.

Повеќе...

Каталонците „Ла Пегатина“ за жестока музичка фиеста на ТАКСИРАТ 17

Каталонците „Ла Пегатина“ за жестока музичка фиеста на ТАКСИРАТ 17

Главната вечер на „Таксират“ ќе се одржи на 7. декември

Повеќе...

ВИДЕО: Наде Талеска нема сили…

ВИДЕО: Наде Талеска нема сили…

После успехот на добро познатите „Живеам” и макфестовската „Љубовта е се што ми треба

Повеќе...

ВИДЕО: Филип Божиновски ја промовираше својата прва песна

ВИДЕО: Филип Божиновски ја промовираше својата прва песна

Филип Божиновски, кој беше еден од Македонците кои минатата сезона стигна до финалето

Повеќе...

Погледнете го новиот спот на Маја Гроздановска Панчева за „Ноќи без крај“!

Погледнете го новиот спот на Маја Гроздановска Панчева за „Ноќи без крај“!

Маја Гроздановска Панчева зад себе има само еден албум, но и повеќе од 70 композиции

Повеќе...

Виктор Апостоловски со нова песна и најава за спот

Виктор Апостоловски со нова песна и најава за спот

Неколку месеци по освоената награда за „Најдобар сценски настап“ на Макфест

Повеќе...

„Таксират“ и „Д Фестивал” со номинации за Европските фестивалски награди

„Таксират“ и „Д Фестивал” со номинации за Европските фестивалски награди

Најпрестижната фестивалска манифестација за прв пат со номинација за два фестивали од Македонија

Повеќе...

ВИДЕО: Слушнете ја англиската верзија на „Малечка“ од Тоше

ВИДЕО: Слушнете ја англиската верзија на „Малечка“ од Тоше

Нашиот ангел Тоше Проески зад себе остави бројни песни

Повеќе...

И Елена Ристеска живее на „Иста адреса“

И Елена Ристеска живее на „Иста адреса“

Роберт Билбилов и Елена Ристеска ги здружија силите за проектот Музичка академија 1 “На иста адреса”

Повеќе...

ВИДЕО ЦЕПКИ: Тамара Тодевска како дама, а Панчо и Андреј како слуги…

ВИДЕО ЦЕПКИ: Тамара Тодевска како дама, а Панчо и Андреј како слуги…

Долгоочекуваниот спот за хитот „Фрази љубовни“ на Тамара Тодевска и ДНК

Повеќе...

Ван Гог ја објави „Ангелу мој брате“ на македонски

Ван Гог ја објави „Ангелу мој брате“ на македонски

Денеска во 12 часот култната српска група Ван Гог ја промовираше песната „Ангелу мој брате“,

Повеќе...

ВИДЕО: Во новиот спот на Калиопи, по долги години, се појавува и Ромео Грил!

ВИДЕО: Во новиот спот на Калиопи, по долги години, се појавува и Ромео Грил!

Во новиот спот на нашата позната пејачка Калиопи, конечно по долги години визуелна апстиненција

Повеќе...

ОПАААА: Димитар Андоновски има голема причина да чести!

ОПАААА: Димитар Андоновски има голема причина да чести!

Димитар има причина да чести, и тоа голема!

Повеќе...

Концерт на Ротердам Ска Џез Фондејшн во Скопје!

Концерт на Ротердам Ска Џез Фондејшн во Скопје!

На 22 октомври во бифето на МКЦ ќе се одржи концерт на Холанѓаните Ротердам Ска Џез Фонејшн

Повеќе...