ммм - македонска музичка мрежа

Уште неполн месец дена до почетокот на „Т’к Так Фест“ во Кавадарци!

Уште неполн месец дена до почетокот на „Т’к Так Фест“ во Кавадарци!
На 5 септември 2015 година, во Кавадарци ќе се оддржи четвртото издание

Повеќе...

Ристо Бомбата се враќа со две нови песни!

Ристо Бомбата се враќа со две нови песни!

Ристо Бомбата, или како што му пишува во личната карта Kристијан Габроски, се враќа на сцената со две нови песни

Повеќе...

ВИДЕО: Го слушнавте ли Тајзи како пее на шпански?!

ВИДЕО: Го слушнавте ли Тајзи како пее на шпански?!

Распеани и разиграни девојки заедно со Тајзи и неговиот бенд

Повеќе...

Дуке Бојаџиев со „Сон, верба, љубов“ во Битола и во Охрид

Дуке Бојаџиев со „Сон, верба, љубов“ во Битола и во Охрид

Во пресрет на двата концерта кои Дуке Бојаџиев ќе ги има во Битола (07 август Хераклеа) и во Охрид

Повеќе...

ВИДЕО ПРОМОЦИЈА: ЧУЛЕ – „Дали сте чуле“?

ВИДЕО ПРОМОЦИЈА: ЧУЛЕ – „Дали сте чуле“?

Деновиве беше промовиран првиот соло албум на Чуле – „Дали сте чуле?“

Повеќе...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски ја промовираше и српската верзија на 10 лета – „Деценије“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски ја промовираше и српската верзија на 10 лета – „Деценије“

Една недела по промоција на првиот сингл 10 ЛЕТА, Даниел ја промовираше и српската верзија

Повеќе...

Паркети го промовираа спотот за “Авантура”

ПАРКЕТИ го промовираа спотот за “АВАНТУРА”

Како што најавија битолската рокен рол атракција Паркети денес го промовираат

Повеќе...

БОРИС ЦВЕТАНОВСКИ: Нова надеж на македонската рок музика

БОРИС ЦВЕТАНОВСКИ: Нова надеж на македонската рок музика

Новата надеж на македонската музика, Борис Цветановски го објави својот прв спот за песната „Вози, вози ме“

Повеќе...

SWANS ВО СКОПЈЕ: Манифест на бучава и многу емоции

SWANS ВО СКОПЈЕ: Манифест на бучава и многу емоции

Swans несомненостана еден од клучните underground бендови, кој помина низ многу креативни фази

Повеќе...

Игор Митровиќ во новиот спот игра жесток тип!

Игор Митровиќ во новиот спот игра жесток тип!

Новата песна на Игор Митровиќ со наслов “If you love me”, веќе од денес може да се слушне по радио станиците

Повеќе...

ОХРИД ФЕСТ: Охридски трубадури се враќа на Долни Сарај

ОХРИД ФЕСТ: Охридски трубадури се враќа на Долни Сарај

22-то издание на интернационалниот музички фестивал Охрид фест

Повеќе...

ВИДЕО: Елена Петреска со нов видео запис за “Ајде врати се“

ВИДЕО: Елена Петреска со нов видео запис за “Ајде врати се“

Познатата пејачка Елена Петреска изминатиов период активно се посвети на својата музичка кариера

Повеќе...

Дуке Бојаџиев и Мартина ги споија Охрид и Њујорк

Дуке Бојаџиев и Мартина ги споија Охрид и Њујорк

Заедничката песна е нешто сосема ново од Дуке и Мартина што и има летен призвук

Повеќе...

ВИДЕО: Само Тони и две жени – „Глава ме стега“

ВИДЕО: Само Тони и две жени – „Глава ме стега“

Македонскиот „One man band“ музичар Антонио Ристески, во јавноста познат како „Само Тони“

Повеќе...

Тамара Тодевска со сосема поинаков нов спот

Тамара Тодевска со сосема поинаков нов спот

Тамара Тодевска со својот нов спот повторно докажа дека може да биде поинаква од другите

Повеќе...