ммм - македонска музичка мрежа

Розга и Георгиев на МАРС 2013

Розга и Георгиев на МАРС 2013

Јелена Розга и Владо Георгиев специјално ќе допатуваат во Скопје за да ги примат наградите

Повеќе...

Светската турнеја на Бијонсе почнува во Белград

Светската турнеја на Бијонсе почнува во Белград

Концерти ќе се одржат во дваесет европски градови

Повеќе...

Лана Јурчевиќ: Одвај чекам да запеам на Макфест!

Лана Јурчевиќ: Одвај чекам да запеам на Макфест

Секој ден сум во студио, каде завршувам албум

 

Повеќе...

Игор Митровиќ од Бугарија до Макфест

Игор Митровиќ од Бугарија до Макфест

Игор Митровиќ викендов (14, 15 и 16 септември) патува за Бугарија

 

Повеќе...

Суперхикс во Хрватска и во Словенија

Суперхикс во Хрватска и во Словенија

Викендов групата заминува за Хрватска каде што на 7-ми септември ќе одржи концерт

Повеќе...

Калиопи и Карамазов со концерт во Херцег Нови

Калиопи и Карамазов со концерт во Херцег Нови

Калиопи, заедно со Един Карамазов продолжува со изведба на својот концертен проект Oblivion

Повеќе...

Балканските земји симболично обединети на концерт

Балканските земји симболично обединети на концерт

По повод 100 годишнината од завршетокот на Балканските војни Турската Национална Радио Телевизија приредува голем музички спектакл Балкан фест

Повеќе...

Пука Козметика на МТВ Адриа

Пука Козметика на МТВ Адриа

Пука Козметика рамо до рамо со сите екс ју групи и бендови, се најдоа на престижната топ листа „Домаќица“

Повеќе...

Пука Козметика настапија во Швајцарија

Пука Козметика настапија во Швајцарија

Хип-хоп составот Пука Козметика заедно со нивниот диџеј Димитри Је Ја, настапија во реномираниот тунел клуб во Луцерн, Швајцарија

Повеќе...

Фонија и Culture Development на турнеја

Фонија и Culture Development на турнеја

Вистинските претставници на новата македонска музика, скопските состави Фонија и Culture Development овој петок тргнуваат на својата прва турнеја

Повеќе...

Памперс на фестивал во Унгарија

Памперс на фестивал во Унгарија

Битолската група Памперс ова лето може да се пофали со присуство дури на 7 фестивали

Повеќе...

Во пресрет на новиот албум - La Colonie Volvox промотивно во Марибор

Во пресрет на новиот албум - La Colonie Volvox промотивно во Марибор

 La Colonie Volvox за 10-ти септември најавуваат концерт во Марибор/ Словенија, кој ќе биде своевидна промоција на новиот, 5-ти по ред албум на групата

Повеќе...